• Zpěvník romských písniček
  Na našich setkáních se často zpívá. Romsky, s kytarou nebo s harmonikou. Taky s bubínky a různými chřestítky. Nebo s čím kdo chce. Proto máme k dispozici zpěvníky romských písniček. Jsou tam ty nejznámější tradiční jako třeba Andro verdan, ale i hity současných kapel z YouTube. A vždycky s překladem do češtiny.
 • Dítě jiného etnika v náhradní rodinné péči
  Vančáková, Martina. Středisko NRP. Praha 2011
  Co to znamená vychovávat dítě, které má jiné etnické kořeny, než jeho náhradní rodiče? Liší se výchova dětí jiného etnika? Jak dítěti pomoci vybudovat pevnou identitu včetně jeho odlišnosti? Tím se zabývá útlá publikace, určená nejen budoucím pěstounům a osvojitelům.
 • Romské dítě v náhradní rodině
  Vančáková, Martina. Občanské sdružení Rozum a Cit. Praha 2008
  Příručka je určena především pěstounům a osvojitelům, kteří vychovávají romské dítě nebo o jeho přijetí uvažují. Obsahuje základní informace o vytváření identity romského dítěte v neromské rodině. Teoretický text je doplněn několika kazuistikami.
 • Budování identity dítěte
  Klimeš, Jeroným. Občanské sdružení Rozum a Cit. Praha 2008
  Publikace shrnuje základní informace o identitě dítěte v náhradní rodině. Věnuje se tématu budovaní identity, druhům identity a jejím poruchám.
 • Romské děti žijící mimo vlastní rodinu
  kolektiv autorů. Středisko náhradní rodinné péče. Praha 2007
  Romství dítěte v náhradní rodině z různých úhlů pohledu. Příběhy dětí, informace o kultuře a historii Romů, výběr z literatury romské i o Romech i informace o projektu Naše romské dítě.
Publikace a texty ke stažení